Czy każdy z nas może zarabiać zdalnie?

Slawek 4 czerwca, 2019

Czy każdy z nas może zarabiać zdalnie?

Praca zdalna to marzenie wielu osób.
Wizja zaplanowania sobie czasu w ciągu dnia wg własnego widzimisię kusi niemiłosiernie. Wyobraźmy sobie taki obrazek: wstajemy rano w swoim tempie, bez stresu, pośpiechu i człapiemy sobie do kuchni. Po kawkę, herbatkę lub co bądź. Otuleni w miękki koc w aromacie pachnącej kawy zasiadamy przed komputerem i rozpoczynamy swoją pracę. Nikt nad nami nie stoi, nie popędza. Pracujemy w swoim tempie, tak jak lubimy. Spędzamy tyle czasu, ile chcemy w naszej pracy. A potem w zależności od okoliczności przyrody, moczymy stopy w oceanie lub wracamy na stok. Brzmi jak bajka, prawda?

–“No tak, ale zdalnie to tylko w IT” – mówią wszyscy. A co jeżeli ktoś nie siedzi w tej branży? Czy on również może pracować i zarabiać zdalnie? Tak! Czy to jakiś nowy biznes oparty na MLM? Nie! Nie musisz kupować żadnego produktu ani wydawać żadnych pieniędzy. Wszystko, czego potrzebujesz, już posiadasz. Możesz zacząć choćby od zaraz. W tym wpisie postaram Ci się udowodnić, że to możliwe.

Czujesz się zaintrygowany? Zapraszam do lektury!

Coraz częściej, gdy chcemy rozwiązać jakiś problem, korzystamy z pomocy doradców. Ten schemat dotyczy wielu dziedzin naszego życia. Zakupów, usług, pracy, inwestowania, związków itp. Wszędzie tam, gdzie potrzebujemy podpowiedzi lub pomocy. Kupno lub znalezienie w internecie, czegoś, na czym się nie znamy, przypomina błądzenie we mgle. Weźmy np. kupno tak banalnej rzeczy, jaką jest laptop. Co zwykle robimy w takiej sytuacji? Porównujemy, czytamy, oglądamy filmiki itd. Korzystamy z opinii zamieszczonych na forach, podpowiedzi w grupach facebookowych. Naszym kalkulacjom nie ma końca. A na końcu tego procesu jesteśmy zwykle zmęczeni. A przecież wystarczyłby znajomy, który siedzi “w temacie” i po zadaniu prozaicznego pytania np.: Do czego potrzebujesz laptopa i jaki masz budżet? podsunąłby nam jakąś rozsądną ofertę. Jaka oszczędność czasu, prawda? Pod jednym warunkiem. Że znamy taką osobę.

Nic dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się coachowie, trenerzy, doradcy. Ich obecność obserwujemy prawie w każdej strefie naszego życia. Spełniają funkcję przewodników w tym gęstym od informacji świecie. Korzystając z ich pomocy, jesteśmy w stanie ominąć wszelkie przeszkody lub ślepe zaułki, które możemy napotkać, próbując samodzielnie rozwiązać problemy i dzięki temu zaoszczędzić swój cenny czas. Jestem pewien, że tak jak dzisiaj, mamy trenerów biznesu, związków to w przyszłości pojawi się również doradca on-line do zakupu pralki, butów lub nawet zdrowego oddychania ( o ile jeszcze ich nie ma 🙂 ) Jakkolwiek egzotycznie to brzmi, myślę, że, jesteśmy świadkami rewolucji, która już się rozpoczęła.

Niezwykłość tego, co już się odbywa na naszych oczach, polega na tym, że każdy z nas może stać się takim doradcą i służyć pomocą innym. Niektórzy z Was świadomie lub nieświadomie już to robią. Być może Ty drogi czytelniku jesteś taką osobą? Przecież znasz się na laptopach i śledzisz wszystkie nowinki technologiczne. Czytasz to i uśmiechasz się myśląc: a co za problem znaleźć takiego laptopa? Dla Ciebie, żaden. Dla kogoś innego to droga przez mękę. Czy wiesz, że Twoja wiedza lub doświadczenie może mieć być cenna dla innych? Może czas wypłynąć na szerokie wody? Może czas zacząć zarabiać na tym, co i tak już masz?

Nie wiesz czym mógłbyś się podzielić z innymi?

Tym, czym się interesujesz lub jest Twoją pasją. To na czym zjadłeś zęby lub tylko skosztowałeś. Swoją wiedzą i doświadczeniem z podróży, z pracy, z zainteresowań. Przypomnij sobie, w jakich sprawach ludzie proszą Cię o pomoc lub gdzie postrzegany jesteś jako ekspert. Wskazówką może być również to, czemu poświęcasz swój czas wolny lub w co inwestujesz swoje pieniądze. Jeżeli nadal nie wiesz i szukasz inspiracji, podejrzyj naszą tablicę ogłoszeń i  kliknij tutaj

Poniżej znajdziesz kilka przykładów:

Pomoc przy wydaniu własnej książki

Dropshiping z aliexpress

WInobranie we Francji

Ok. Załóżmy, że już wiesz. I co dalej? Zakładać bloga, kanał na You Tube pisać e-booka? Jeżeli już prowadzisz jakąś aktywność w internecie to wiesz, że wiąże się ona z regularnością w udostępnianiu materiałów. A więc jak już zaczniesz, musisz się wykazać sporym zaangażowaniem i cierpliwością. To jeden problem. Drugim i wg. mnie o wiele większym problemem jest to, że do końca nie wiesz, co wzbudzi zainteresowanie Twoich czytelników/fanów/followersów. Pamiętasz przykład z laptopem?

Wyobraźmy sobie, że zakładasz bloga, bo chcesz pisać o laptopach. No i fajnie. Ale okazuje się, że po roku prowadzenia bloga, odzew czytelników jest znikomy lub żaden. Może to wynikać z braku pozycjonowania bloga albo z tego, że nikogo nie interesuje tematyka, którą na nim poruszasz. Nie zrozum mnie źle, sam pomysł jest dobry, tylko może ludzie, zamiast czytać o nowinkach technicznych, chcieliby się dowiedzieć od Ciebie o czegoś zupełnie innego. Np. o tym, czy warto kupować laptopy z Chin? Ale tego nie wiesz, ponieważ nie masz feedbacku od swoich czytelników. Po roku wkładania serca i energii w swój projekt opuszczają Cię chęci. W ten sposób kończy swoją działalność wiele blogów, “fanpejdźów“ lub vlogów. Jak temu zaradzić?

Myślę, że fajnym pomysłem byłoby najpierw umieszczenie ogłoszenia, w którym napiszesz o swoim doświadczeniu, wiedzy lub tym, czym się zajmujesz. Wystarczy krótka informacja. I tyle. Nie musisz publikować żadnych innych wpisów. To na początek w zupełności wystarczy. W prosty i bezpłatny sposób sprawdzisz, czy jest popyt na to, co chcesz zaoferować. Nie będziesz musiał budować bloga czy zajmować się montażem swoich filmów na vlogu. Na to przyjdzie czas później. A teraz najciekawsze: po jakimś czasie gdy ludzie zaczną zadawać Ci pytania związane z tym co oferujesz, zorientujesz się co ich najbardziej interesuje. Mając te informacje, będziesz w stanie obrać właściwy kierunek. Proste? 🙂

Być może ogłoszenie na cash4skill stanie się dla Ciebie pierwszym impulsem, który sprawi, że dostrzeżesz zapotrzebowanie na Twoją wiedzę i doświadczenie. A dzięki temu, wizja zdalnej pracy w komfortowych warunkach w dogodnym dla Ciebie czasie, stanie sie bardziej realna niż myślisz? Odpowiadając na pytanie postawione na początku tego wpisu, już wiesz, że każdy z nas może zarabiać zdalnie dzieląc się z innymi swoją wiedzą lub doświadczeniem, ale aby to zrobić musisz jeszcze uczynić malutki kroczek i dodać swoje ogłoszenie. A więc na co jeszcze czekasz? Teraz albo nigdy! 🙂

Kliknij tutaj i sprawdź to już dzisiaj!

Tags :