Kilka słów o Chinach od podróżującej Martyny.

Grzesiek 12 lutego, 2019

Kilka słów o Chinach od podróżującej Martyny.

Chiny to ogromne Państwo i mnóstwo rzeczy, które stanowią zagadkę lub są niezrozumiałe dla większości z nas. Ale nie dla Martyny, która na codzień studiuje w Pekinie. Oto kilka cennych rad od Martyny.

“Jak dać tam sobie rade? Przede wszystkim udając się do Chin musimy mieć na uwadze ze w Państwie Środka (prawie) wszystko jest inne! Wiec albo musimy to uszanować, albo po prostu nie udawać się w tamte strony, bo niektóre rzeczy naprawdę mogą was zadziwić.

1) te głośne odgłosy na ulicach ,to donośne plucie Chińczyków, które owszem trochę dziwi na początku ale po dwóch latach trzeba dać za wygraną i nie krzywić się co 5 minut
2) toalety dziury to nie mit! Na Europejskie toalety możecie liczyć na lotniskach i w centrach handlowych
,wszędzie indziej kucamy!
3) nie bądźcie zdziwieni gdy przy pierwszych spotkaniach z Chińczykami otrzymacie jakiś prezent, oni je kochają! Wiec na pewno tez będą niezmiernie uradowani, jeśli Wy również wyjdziecie z inicjatywą podarunków!
4)jadąc do Chin koniecznie załóżcie wechata i najlepiej poproście najbliższych aby również to zrobili, ponieważ w Chinach wechat to nie tylko sposób na komunikowanie się,to także Twój portfel, mozliwość zamówienia taksówki czy nawet jedzenia!
5) trzeba pamiętać ze w Chinach nie ma dostępu do światowych social mediów wiec jeśli nie możecie bez nich przeżyć to radzę ściągnąć VPN-a ,niektóre z nich są bardzo drogie ale są tez te darmowe-tez działają (zwykle )bez zarzutów
6) W Chinach panuje zupełnie inna kultura jedzenia,także resztki na stole i wszędzie dookoła niego nie powinny zaskakiwać.
7) ważną rzeczą podczas bardziej „biznesowych” spotkań z Chińczykami to moment stuknięcia się na toast, im niżej stukniemy w szklankę naszego Chińskiego biznesowego partnera tym większy szacunek mu okazujemy
Po inne niezbędne oraz zbędne informacje o Chinach zapraszam na mój kanał na yt MARTYNA W CHINACH oraz fanpage na fb o tej samej nazwie:)  ”

Ofertę Martyny znajdziecie tutaj:

Życie w Chinach

Tags :